POPRZEDNIE EDYCJE

Osobowość marki „Kielce”, czyli zaproszenie na otwarte spotkanie Zespołu Gospodarka i Rynek Pracy projektu Kielecka Szkoła Partycypacji

Zespół Gospodarka i Rynek Pracy projektu Kielecka Szkoła Partycypacji serdecznie zaprasza na otwarte spotkanie, poświęcone osobowości marki „Kielce”. Odbędzie się ono w siedzibie Stowarzyszenia Forum Pracodawców w Kielcach, ul. Ul. Sienkiewicza 68 – II piętro (domofon 68) w poniedziałek 6 listopada w godzinach od 17:00 do 18:00.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, czym jest osobowość marki i jak ją wykorzystać w procesie komunikacji miasta, również w kontekście gospodarki i rynku pracy. Przedstawiciele Zespołu przedstawią również trzy główne tezy przygotowane przez Zespół podczas trwania projektu. Wszyscy wysłuchają też opinii eksperta, którym będzie pani Magdalena Fudala, właściciela FreelancerPR i dyrektor biura zarządu Forum Pracodawców.

Czytaj wiecej »

Kogo szuka branża komunikacyjna? Spotkanie z Marcinem Olkowiczem

Spotkanie z Dyrektorem Generalnym Związku Firm Public Relations Marcinem Olkowiczem wzbudziło wyjątkowe zainteresowanie studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Dość powiedzieć, że zabrakło miejsc siedzących w sali wykładowej Instytutu Dziennikarstwa i Informacji i część uczestników siedziała na schodach. Zarówno wystąpienie naszego gościa, jak i późniejsza dyskusja z udziałem pracowników naukowych i żaków dotyczyły przede wszystkim oczekiwań branży komunikacji marketingowej wobec kandydatów do pracy.

Czytaj wiecej »

Tłumy studentów na VIII Akademickich i Młodzieżowych Targach Pracy!

Wczoraj w Bibliotece Głównej Politechniki Świętokrzyskiej odbyły się VIII Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy, których organizatorami byli Miejski Urząd Pracy w Kielcach oraz Akademickie Centrum Kariery Politechniki Świętokrzyskiej. Podczas wydarzenia 46 pracodawców przedstawiło ponad 2000 ofert pracy w takich branżach jak: księgowość, administracja, inżynieria, programowanie. Uczestnicy mogli skorzystać z porad doradców na temat ścieżki kariery, rozmowy kwalifikacyjnej, przygotowania dokumentów aplikacyjnych oraz uzyskać informacje o pracy za granicą. Instytucje szkoleniowe przedstawiły oferty kursów uzupełniających lub podnoszących kwalifikacje. Kieleccy żacy uczestniczyli również w prezentacji dotyczącej wybranych zagadnień z prawa pracy i BHP.

Targi cieszyły się ogromną popularnością wśród kieleckich studentów, którzy z dużym zainteresowaniem przeglądali przedstawione oferty.

Czytaj wiecej »