POPRZEDNIE EDYCJE

Refleksyjne spotkanie z redaktorem Marcinem Kowalczykiem

Już po raz dziewiąty w Instytucie Dziennikarstwa i Informacji odbył się panel dyskusyjny poświęcony karierze w komunikacji. Gościem specjalnym tego spotkania był Marcin Kowalczyk – redaktor naczelny „Expressu Ilustrowanego” i „Dziennika Łódzkiego”, dawny korespondent wojenny. Studenci mieli okazję bliżej poznać wyzwania, jakie stoją przed dziennikarstwem współczesnym i dziennikarstwem przyszłości.

Czytaj wiecej »

Uwaga! Zmiana terminu webinarium „Tester gier – zawód czy zabawa?”

Zaplanowane pierwotnie na 19 października webinarium „Tester gier – zawód czy zabawa” odbędzie się w środę 29 listopada (19:00-20:00). Wszystkie dotychczasowe rejestracje są aktualne i nie trzeba zgłaszać się do udziału w tym spotkaniu powtórnie. Zachęcamy za to do rejestracji te osoby, które jeszcze tego nie uczyniły, a interesuje je uzyskanie szybkiej odpowiedzi na pytania: jak wygląda praca testera gier, jakie umiejętności trzeba mieć, by się w niej sprawdzić?

Czytaj wiecej »

„Co we mnie tkwi? Talenty, zainteresowania i predyspozycje, a cele zawodowe”

W dniu 18.10.2017r. w Liceum Ekonomicznym im. Mikołaja Kopernika w Kielcach odbyły się warsztaty, których hasłem przewodnim było: „Co we mnie tkwi? Talenty, zainteresowania i predyspozycje, a cele zawodowe”. Spotkanie poprowadzili doradcy zawodowi MUP.

Dzięki profesjonalnej analizie ankiet uczniowie LE odkryli swoje skłonności zawodowe, talenty w sferze wiedzy, umiejętności i charakteru. Odbyły się również ćwiczenia związane z określaniem i realizacją celów zawodowych.

Czytaj wiecej »