Przedstawiciele MUP na IX Ogólnopolskich Targach Szkół Wyższych w Radomiu

IX Ogólnopolskie Targi Szkół WyższychIX Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych

13 marca 2012 roku miała miejsce IX edycja Ogólnopolskich Targów Szkół Wyższych w Radomiu. Na zaproszenie organizatorów w wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach, którzy poprowadzili zajęcia dla maturzystów.

Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych to duże wydarzenie skierowane do tegorocznych maturzystów. Maja oni okazję poznać w bardzo atrakcyjnej formie ofertę uczelni z całej Polski, również z Kielc. W targach brały udział m. in. Wyższa Szkoła Handlowa, z którą współtworzymy Internetowe Giełdy Pracy oraz Politechnika Świętokrzyska – stały uczestnik organizowanych przez MUP wydarzeń.

Twórcami tego dorocznego wydarzenia są Szkolny Ośrodek Kariery w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu oraz firma T i M. Prezentacjom Szkół Wyższych towarzyszą atrakcyjne warsztaty prowadzone przez zaproszonych na Targi gości. W tym roku zaszczyt ten spotkał Miejski Urząd w Kielcach. Przedstawiciele MUP poprowadzili zajęcia zatytułowane „O tym jak się znaleźć w świecie realnym i nie zgubić w wirtualnym”. Cieszyły się ona bardzo dużym zainteresowaniem. Zgromadziły 4 grupy zajęciowe liczące łącznie około 200 uczniów. Maturzyści poznali podstawowe techniki myślenia o sobie, samodzielnego opracowywania bilansu kompetencji wreszcie możliwości jakie daje Internet na polu autoprezentacji i wyrażania siebie.

Miejski Urząd Pracy w Kielcach reprezentowali Przemysława Nowak, Sylwia Bernacka, Edyta Hińcza, Agnieszka Sowińska oraz Zbigniew Brzeziński z Wydziału Poradnictwa Zawodowego i Szkoleń MUP.

Więcej na temat wydarzenia na stronie:

Europejski Fundusz Społeczny Publiczne Służby Zatrudnienia EURES powroty.gov.pl Urząd Miasta Kielce Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych z miasta Kielce - 11 242 osób ( 132) (Stan na 31.10.2012r.)    Stopy bezrobocia: Polska: 12,4% ( 0,0%) Województwo Świętokrzyskie: 14,8% ( 0,1%) Miasto Kielce: 10,1% ( 0,2%) Powiat kielecki: 18,0% ( 0,7%) (Stan na koniec września 2012r.)