XVIII Ogólnopolskie Targi Pracy

Ogólnopolskie Targi Pracy wkraczają w bieżącym roku w wiek dorosłości

Choć Targi Kielce zaangażowane są we współtworzenie wydarzeń tego typu już od 1995 roku, to właśnie w roku 1998 impreza została podniesiona do rangi ogólnopolskiej.

OTP to rynek pracy w pigułce. Na wspólnej przestrzeni spotykają się w ich ramach pracodawcy, jednostki szkolące, firmy doradcze oraz osoby poszukujące nowych zawodowych wyzwań. Oferta skierowana jest zarówno do osób wykonujących najprostsze prace, jak i do wysokiej klasy specjalistów. Co roku oferujemy też możliwość udziału w atrakcyjnych szkoleniach i warsztatach, których szczegółowy program zamieścimy na miesiąc przed wydarzeniem.

Godne podkreślenia są badania realizacji celów, jakie przeprowadziliśmy wśród naszych wystawców.

  • 58,7% wystawców zgromadziło dokumenty aplikacyjne dla potrzeb prowadzonych rekrutacji,
  • 45,7% znalazło zainteresowanych ich ofertą edukacyjną,
  • 32,6% wystawców przeprowadziło rekrutację na oferowane szkolenia,
  • 28,3% wystawców, już w trakcie trwania Targów podjęło decyzję o zaproszeniu osób, które odwiedziły ich stoisko do udziału, w dalszych etapach rekrutacji,
  • 4,3% wystawców bezpośrednio na Targach podjęło decyzje o zatrudnieniu osób, które odwiedziły ich stoisko.

Całkowita ocena targów przez wystawców uzyskała noty od 4,67 do 4,89% w skali do 5.

Rezultaty badań pokazują, że Ogólnopolskie Targi Pracy w Kielcach, to impreza, na której po prostu warto się pokazać. Nie tylko po to, by dotrzeć skutecznie do kandydatów, ale również po to by w ramach działań charakterystycznych dla employer brandingu, budować markę dobrego pracodawcy. Zgodnie z prognozami dla rynku (zwłaszcza demograficznymi), wyścig o najlepszych kandydatów dopiero się rozpoczyna. Im lepszą pozycję zajmiemy na starcie, tym większa szansa na powodzenie naszych działań.

Z dumą nadmieniamy, że od kilku lat OTP cieszą się patronatem honorowym Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Prezydenta Miasta Kielce i Starosty Kieleckiego oraz dużym zainteresowaniem mediów branżowych i lokalnych. Te fakty dodatkowo podkreślają markę imprezy.

Ogólnopolskie Targi Pracy to impreza posiadająca też charakter międzynarodowy. Gościmy wystawców m.in. z Holandii, Finlandii, Norwegii, Niemiec i Kanady. Są to stoiska prowadzone przez ambasady, narodowych przedstawicieli sieci EURES oraz prywatne agencje pośrednictwa pracy.

W XVII edycji wzięło udział 109 wystawców. Targi odwiedziło kilka tysięcy zwiedzających.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!