Prezentujemy program XX Ogólnopolskich Targów Pracy - Ogólnopolskie Targi Pracy
15811
post-template-default,single,single-post,postid-15811,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Prezentujemy program XX Ogólnopolskich Targów Pracy

Prezentujemy program XX Ogólnopolskich Targów Pracy

Wielkimi krokami zbliżają się jubileuszowe XX Ogólnopolskie Targi Pracy. Program wydarzenia przedstawia się bardzo interesująco. Jak co roku skierowany jest zarówno do pracodawców, jak i osób zainteresowanych rynkiem pracy i rozwojem swojej kariery. Prezentacje poprowadzą cenieni eksperci. Szczegóły poniżej.

Employer Branding, Human Capital Quality i wsparcie PFRON

Prezentacje przygotowane dla pracodawców zostały rozmieszczone w programie tak, by mogli oni uczestniczyć we wszystkich. Bo i we wszystkich wziąć udział warto. Podczas konferencji otwarcia Barbara Matyaszek (prezes zarządu Heuresis Sp. z o.o.) wprowadzi wszystkich w zagadnienie jakości kadr w organizacji (ang. Human Capital Quality) i ich znaczenia dla jej rozwoju, a Monika Walczak (dyrektor programowy Employer Branding Polska) przybliży zasady budowania marki dobrego pracodawcy, niezbędnej w dobie tzw. rynku pracownika. To wszystko w Sali C1 od 11:30. W sali C3 o 12:30 Anna Matałowska (specjalista ds. wsparcia i współpracy z pracodawcami PFRON) przedstawi aktualne możliwości uzyskania środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych m.in. na refundację kosztów płacy i składek ZUS. Po tej prelekcji zachęcamy do powrotu do sali C1, gdzie warsztat zatytułowany: „Jak pozyskać właściwego pracownika na obecnym rynku pracy” poprowadzi znów Barbara Matyaszek z krakowskiej spółki Heuresis. Uczestnicy poznają innowacyjne narzędzie do zarządzania personelem, które m.in. pozwala ograniczyć koszt wynikający z nietrafionych rekrutacji. Uwaga – każdy uczestnik zajęć dokona wstępnej wyceny wskaźnika Human Capital Quality. Dodajemy, że, według opinii wyrażonej podczas Europejskiego Forum Jakości w 2016 roku, już wkrótce znajomość tego typu wskaźników będzie obowiązkowa dla spółek, które chcą być notowane na giełdzie. Tym więc bardziej warto poznać zasady ich określania.

Networking, EURES, własny biznes i pomoc urzędu pracy

Osoby szukające nowych, zawodowych wyzwań będą mogły poznać, dzięki prezentacji Anny Gierczak i Edyty Hińczy (doradcy zawodowi MUP Kielce), aktualną ofertę urzędów pracy. To spotkanie odbędzie się w sali C2 w godzinach od 11:30 do 13:00. Zgodnie z deklaracją prelegentek uczestnicy w stosunkowo krótkim czasie poznają całe vademecum form pomocy. Będą więc mogli w świadomy sposób skorzystać w przyszłości z propozycji urzędu. Również o 11:30 w Sali C3 rozpocznie się krótki warsztat zatytułowany: „Własna firma – zrób to z głową”. Poprowadzi go Agnieszka Stokowiec (doradca zawodowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy). To zajęcia skierowane oczywiście do tych, którzy choć raz w życiu pomyśleli o założeniu swojego biznesu. W tej samej sali o 13:30 Przemysław Kowalczyk (doradca EURES z WUP) opowie o tym jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę. Na co zwracać uwagę by wybrać korzystną ofertę i nie stać się ofiarą handlu ludźmi? Mniej więcej o tej samej porze w Sali C2 Paulina Pięta (organizatorka spotkań networkingowych NetworKingus i właścicielka Eventualnie.com – serwisu poświęconego komunikacji, blogosferze i branży eventowej) zachęci wszystkich do budowania sieci zawodowych kontaktów. Jak bowiem mawia: najważniejsze w realizacji rozmaitych przedsięwzięć jest to, żeby „znać ludzi, którzy znają ludzi” (oczywiście mowa o ludziach kompetentnych). W międzyczasie w sali C1 (12:45-13:15) Adam Mikołajczyk (specjalista ds. PR, InfoPraca) w prezentacji zatytułowanej: „Jak stać się marką samą w sobie?” przypomni zainteresowanym, że mimo tzw. rynku pracownika nie należy rezygnować z działań na rzecz swojego wizerunku (ang. Personal branding).

Strefa doradztwa

W tym roku po raz pierwszy osoby uczestniczące w naszych targach będą mogły odwiedzić „Strefę doradztwa”. Zainteresowani będą tu mogli, w swobodnej i przyjaznej atmosferze, porozmawiać z fachowcami o planowaniu swojej ścieżki kariery, przygotowaniu do rozmowy z pracodawcą, zasadach bezpiecznego wyjazdu za granicę, poprawić dokumenty aplikacyjne, a nawet zrobić zdjęcie do CV. Strefę poprowadzą doradcy zawodowi MUP, WUP i EURES, którzy już dziś serdecznie zapraszają wszystkich chętnych! Pomysłodawcą uruchomienia Strefy jest partner strategiczny XX Ogólnopolskich Targów Pracy – Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach.

Na koniec dodajemy, że swój udział w naszych Targach potwierdzili już wystawcy z Holandii, Irlandii Północnej i Niemiec. Zgłoszenia są przyjmowane jeszcze do 5 kwietnia, lista reprezentowanych państw może się więc jeszcze powiększyć. Już dziś jednak możemy śmiało powiedzieć, że po raz kolejny impreza będzie miała charakter międzynarodowy.