Krótkie podsumowanie XXI Ogólnopolskich Targów Pracy - Ogólnopolskie Targi Pracy
post-template-default,single,single-post,postid-16153,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Krótkie podsumowanie XXI Ogólnopolskich Targów Pracy

W środę 25 kwietnia w hali G Targów Kielce odbyły się XXI Ogólnopolskie Targi Pracy. To najstarsza (organizowana od 1994 roku) i największa impreza tego typu w województwie świętokrzyskim. Na stu dziesięciu stoiskach wystawcy oferowali ponad 3600 miejsc pracy w aż 275 zawodach! Halę targową odwiedziło w ciągu trzech i pół godziny 1931 osób. Uczestnicy mogli poznać też bogatą ofertę edukacyjną i szkoleniową oraz wziąć udział w interesujących warsztatach i prezentacjach.

Otwarcia targów dokonała w imieniu organizatorów wiceprezes spółki Targi Kielce S.A. Bożena Staniak. Następnie w imieniu władz miasta głos zabrał Filip Pietrzyk – Dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji. W części oficjalnej wystąpili ponadto: Krzysztof Słoń – Senator Rzeczypospolitej Polskiej i Cezary Mielcarz – Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Na część merytoryczną, skierowaną do biznesu, składały się dwie przydatne prezentacje:

• Pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw udzielane przez Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego Spółka z o.o. – Krzysztof Kobryń, Prezes Zarządu Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego,
  • Pracodawca w social mediach – czy to ma sens i… dlaczego tak ogromny? – Tomasz Porębski, współwłaściciel CK Media Group

W tym samym czasie osoby, które odwiedziły halę targową, mogły uczestniczyć ciekawych warsztatach:

• Siła argumentów – trudne pytania pracodawców – Edyta Hińcza i Przemysława Nowak, doradcy zawodowi Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach,
  • Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu – czyli za i przeciw w poszukiwaniu pracy – Barbara Milik i Małgorzata Zagródka, doradcy zawodowi Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach,
  • Praca za granicą – co musisz wiedzieć? – Przemysław Kowalczyk, doradca EURES, Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach

Patronat honorowy nad tegorocznymi targami objęli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek województwa świętokrzyskiego i Prezydent Miasta Kielce. Patronat merytoryczny sprawował Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy.

Źródło: mupkielce.praca.gov.pl