O Targach - Ogólnopolskie Targi Pracy
15304
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15304,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

O Targach

Ogólnopolskie Targi Pracy w Kielcach w opinii wystawców

59%
Zgromadziliśmy dokumenty aplikacyjne dla potrzeb prowadzonych rekrutacji.
46%
Znaleźliśmy zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną.
33%
Przeprowadziliśmy rekrutację na szkolenia.
96%
Oceniliśmy Targi (wysoko).

Ogólnopolskie Targi Pracy w Kielcach

Ogólnopolskie Targi Pracy w Kielcach to impreza rozpoznawalna, o długiej tradycji i ugruntowanej pozycji na rynku. Należy ona do grona największych wydarzeń wystawienniczych tego typu w naszym kraju. Jej korzenie sięgają 1994 roku. Ma wyjątkową lokalizację w halach wicelidera rynku wystawienniczego w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli spółki Targi Kielce SA. Co roku bierze w niej udział około stu wystawców i tysiące zwiedzających. W opinii uczestników Ogólnopolskie Targi Pracy otrzymały ocenę 4,89 punktu na 5 możliwych. Podkreśla to jakość oferowanych usług i skuteczność, jako narzędzia do rekrutacji. Kieleckie targi wyróżnia ponadto bogata oferta specjalna, atrakcyjny program szkoleń i warsztatów oraz doroczna akcja „Przygotuj się do targów”.

Od 1994 roku

Pierwsza Giełda Pracy odbyła się w Kielcach 7 kwietnia 1994 roku. Organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach a na miejsce wybrano Halę Widowiskowo-Sportową przy ul. Żytniej.

Współpraca z Targami Kielce

W 1995 roku rozpoczęła się współpraca PUP z ówczesnym Centrum Targowym Kielcach. Obie instytucje wspólnie zorganizowano II Giełdę Pracy w stolicy województwa świętokrzyskiego. Dziś spotkania pracodawców z osobami poszukującymi nowych, zawodowych wyzwań należą do najstarszych imprez organizowanych w największym ośrodku wystawienniczym w Europie Środkowej i Wschodniej, czyli w halach Targów Kielce S.A.

Ogólnopolska ranga

Zmiana nazwy na Ogólnopolskie Targi Pracy nastąpiła w 1998 roku. W pierwszej edycji wzięło udział 91 wystawców, a imprezę odwiedziło około 5000 osób.

MUP współorganizatorem

W 2010 nastąpiła zmiana w składzie organizatorów. Miejsce PUP zajął Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Od tamtej pory Ogólnopolskie Targi w Kielcach koordynują wspólnie Targi Kielce S.A. i MUP.

Międzynarodowy zasięg

Na Ogólnopolskich Targach Pracy gościliśmy już wystawców z Austrii, Finlandii, Holandii, Kanady, Irlandii Północnej, Niemiec i Norwegi. Były to ambasady, agencje zatrudnienia i przedsiębiorcy.

Wysokie oceny wystawców

Podczas XVI Ogólnopolskich Targów Pracy przeprowadzono szczegółowe badania, które pozwoliły nam lepiej dostosować ofertę do potrzeb wystawców. Poniżej prezentujemy kilka wyników tamtej analizy:

  • 58,7% wystawców zgromadziło dokumenty aplikacyjne dla potrzeb prowadzonych rekrutacji,
  • 45,7% wystawców znalazło zainteresowanych ich ofertą edukacyjną,
  • 32,6% wystawców przeprowadziło rekrutację na oferowane szkolenia,
  • 28,3% wystawców, już w trakcie trwania Targów, podjęło decyzję o zaproszeniu osób, które odwiedziły ich stoisko, do udziału w dalszych etapach rekrutacji,
  • 4,3% wystawców podczas trwania Tragów podjęło decyzję o zatrudnieniu osób, które odwiedziły ich stoisko.

Targi w opinii wystawców uzyskały notę 4,89% w skali do 5.

Archiwum

Zapraszamy do poznania materiałów archiwalnych. Znajdziecie tu relacje z Ogólnopolskich Targów Pracy, galerie zdjęć, materiały prasowe, listy patronów honorowych, medialnych, partnerów i wystawców.

Zobacz program Ogólnopolskich Targów Pracy.