Jesteś tutaj: Strona główna
Targi Przetargi Gwarancje dla młodzieży

Wydarzenia Kanał RSS: Wydarzenia

Świętokrzyska Akademia Przedsiębiorczości

Projekt „ Świętokrzyska Akademia Przedsiębiorczości” realizowany przez firmę AMD Group na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach nr RPSW.10.04.01-26-0024/15-00 jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne

Firma Wielkopolski Instytut Rozwoju Edukacji i Przedsiębiorczości Łukasz Dymek zaprasza osoby niezatrudnione (bezrobotne lub poszukujące pracy), w wieku powyżej 30 r. ż. zamierzające otworzyć własną działalność gospodarczą  do udziału w projekcie „Start do biznesu”.

Projekt skierowany jest do osób znajdujących się w szczególnej sytuacji rynku pracy t.j.:  osób po 50 r. ż,  z orzeczeniem o niepełnosprawności, niskowykwalifikowanych ( maxymialnie średnie wykształcenie ) oraz do osób odchodzących z rolnictwa zarejestrowanych jako bezrobotne oraz członków ich rodzin zarejestrowanych jako bezrobotni, pod warunkiem, że należą do osób znajdujących się w szczególnej sytuacji rynku pracy, a ich gospodarstwa rolne nie przekraczają 2 ha przeliczeniowych.

Projekt oferuje:

- wsparcie szkoleniowo – doradcze z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, tworzenia biznes planu itp.

- przyznanie środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości w kwocie 22 500

- wsparcie pomostowe finansowe przez 6 miesięcy prowadzenia działalności w kwocie 1 750

- wsparcie doradcze po założeniu działalności

Zapraszamy na spotkanie informacyjne w ramach ww. projektu do Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach (sala konferencyjna-parter) w dniu 20 kwietnia br. od godziny 12:00.

Zapraszamy pracodawców na bezpłatne webinarium!

Na starym kontynencie trwają do piętnastego kwietnia Europejskie Dni Pracodawcy. Z tej okazji Miejski Urząd Pracy w Kielcach wraz z Akademią Webinaru z Poznania i Stowarzyszeniem Forum Pracodawców zaprasza na bezpłatne webinarium, zatytułowane: „Wprowadzenie do Employer Branding”. Celem tego krótkiego seminarium online jest przekazanie zainteresowanym informacji na temat znaczenia i podstaw tworzenia marki dobrego pracodawcy.

Aktywny - mobilny na rynku pracy

Skierowany jest do osób w wieku od 18 do 35 roku życia spełniających łącznie kryteria:

- osoby bezrobotne zarejestrowane w MUP Kielce

- nieuczące się w systemie stacjonarnym

- nieszkolące w ciągu ostatnich 4 tygodni

W ramach projektu osoby zakwalifikowane skorzystają m.in z:

- bezpłatnego kursu języka niemieckiego (nauka od podstaw),

- w październiku wyjazd na 2 miesięczne praktyki do Niemiec w branżach np.   logistycznej, opiekuńczej, hotelowo-gastronomicznej, metalowej

Szczegółowe informacje tutaj.